Moja Francja i Mój ulubiony t-shirt

Czy nasze wyobrażenia o szykownej Francji mają wiele wspólnego z rzeczywistością? Jak ubierają się rodowite Francuzki? Ile prawdy jest w tym, że każdy Francuz codziennie zjada bagietkę? Czy czerwona szminka nadal jest chic? Jak bardzo zwykli ludzie interesują się modą? Czy Paryż jest bardziej francuski od Prowincji? I gdzie znaleźć współczesną Coco Chanel?

Na te pytania wiele z nas chciałoby znać odpowiedź. Francja to niezaprzeczalnie epicentrum modowego świata i chyba każda z nas po cichu o niej marzy. Kawa na Montemarte, selfie z Mona Lizą, wizyta na placu Vendome i spacer wśród winnic w stylowych kaloszach - Tres chic! Takich wpisów na blogach znajdziecie całą masę. Potem jeszcze zestaw porad co zamieścić w swojej szafie, aby dorównać cudownym Francuzkom et voila! Gotowy przepis na poradnik stylu albo turystyczną broszurę ;) Jeśli jesteście ciekawe jak wygląda prawdziwe życie we Francji zapraszam Was do śledzenia mojego bloga. Od Września będziecie miały okazję poobserwować je z bliska, ponieważ na jakiś czas przeprowadzam się do stolicy Szampanii :) Prowadzenie bloga w warunkach ekstremalnie studenckich może okazać się nie lada wyzwaniem ale mam nadzieję, że choć trochę modowych tematów uda mi się tu przemycić. Teraz czas na wielkie przygotowania (spróbujcie spakować się na kilka miesięcy do 2 walizek :P) i na nową stylizację! Pozostając w sferze francuskich marzeń serwuję Wam dziś kilka pasków, trochę szarości i odrobinę czerwieni :)

***

Do our ideas about chic France have much in common with reality? How do original French woman dress like? Is it true that every Frenchman eats daily an baguette? Is red lipstick still chic? How much ordinary people are interested in fashion? Is Paris more French than the Province? And where to find a contemporary Coco Chanel?

To these questions many of us would like to know the answer. France is unquestionably the epicenter of the fashion world and probably every one of us secretly dreams of visiting it. Coffee on Montemarte, selfie with Mona Lisa, a visit to the Place Vendome and a walk among the vineyards in a stylish wellies - Tres chic! You will find a lot of posts like this in the Internet. Add some tips of what your closet should include to be perfectly French et voila! A recipe for a style guide or a tourist brochure is ready ;) If you are interest in how does the real life in France look like I invite you to follow my blog. From September you will have the opportunity to observe it more closely because I am moving for a few months to the capital of  Champagne :) Running a website in very students conditions may  be a big challenge but I hope that I will manage to sneak in here at least some of fashion topics. Now it's time for the big preparation (try to pack for a few months in two suitcases :P) and a new styling! Staying in the realm of a French dream I want to serve you today some stripes, a little bit of gray and a red topping :)
Na letnie upalne wieczory polecam Wam książkę Patrycji Todo "Moja Francja". To miła odskocznia od wszystkich, pisanych jednym schematem modowych poradników. Znajdziecie w niej bardzo prawdziwy obraz francuskiego społeczeństwa, przedstawiony przez Polkę mieszkającą na stałe we Francji. Nie zrażajmy się jednak, Francja cudownym krajem jest :) Idealizowanie jej też ma swój urok! Francuska modna, francuskie kino, francuskie perfumy, francuskie piosenki i francuskie wino - to wszystko istnieje przecież naprawdę. Teraz tylko trzeba spróbować tego na miejscu. Ok, od bagietek mogę zacząć już dziś ;)

***

For hot summer evenings I recommend you a book "My France" by Patricia Todo. It's a nice relief from all written in one scheme fashion guides. You can find there a very true picture of French society presented by a Polish woman living in France. However, let's not be prepossessed, France is a wonderful country :) Idealising it has its own charm too! French fashion, French cinema, French perfume, French songs and French wine - all of this exists there for real. Now we will just have to try everything. But maybe with baguettes I will start today ;)
Koszulka / T-shirt - Mango
Spódniczka / Skirt - Zara (podobna tutaj)
Kurtka / Jacket - Mango
Torebka / Purse - Paulina Schaedel

xoxo
A

Photos by Ewa

9 komentarzy

 1. Fajny jest ten twój ulubiony T-shirt! Bardzo podoba mi się cała stylizacja :) Chciałabym kiedyś wybrać się do Francji i sprawdzić te wszystkie rzeczy.

  Pozdrawiam,
  VANILLAMADNESS.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :) Mam nadzieję, że i Tobie się uda odwiedzić Francję!

   Usuń
 2. Chętnie sięgnę w wolnym czasie po ta książkę, bardzo lubię czytać coś, co ma odwzorowanie w rzeczywistości. Spakować się na parę miesięcy do dwóch walizek hm... mnie by się to udało ;-) super wyglądasz. Buziaki
  www.xavilove. blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sięgnę w wolnym czasie po ta książkę, bardzo lubię czytać coś, co ma odwzorowanie w rzeczywistości. Spakować się na parę miesięcy do dwóch walizek hm... mnie by się to udało ;-) super wyglądasz. Buziaki
  www.xavilove. blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę polecam :) jest dużo ciekawsza niż dość płytkie modowe poradniki, które wyrastają teraz jak grzyby po deszczu (oczywiście jeśli chodzi o książki związane z Francją ;) ). No w moim przypadku z tym pakowaniem to będzie poważny problem :P

   Usuń
 4. Pięknie wyglądasz! Moim marzeniem jest wizyta we Francji ale brak pieniążków nie jest najlepszym sprzymierzeńcem. Co do książki nigdy nie czytałam ale pora to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Nie rezygnuj z marzeń! Jest wiele różnych opcji żeby pozwiedzać świat :) i nie koniecznie wymagają one wielkiego budżetu ;) Ja tam nie jadę na wakacje i czeka mnie dość sporo pracy, ale zwiedzanie zaliczę przy okazji ;) W końcu jakaś niespodziewana okazja się trafi i kaska się też uzbiera! Także trzymam kciuki za Twoją Francję też :)

   Usuń
 5. Takie proste zestawienia są najlepsze :) I jakie wspaniałe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń