Pilea, Monstera i Kopiszka - Co to?

moda, design, wystrój wnętrz
Dzisiejszy post, to spojrzenie na modę trochę inaczej. Jeśli interesujecie się nowinkami ze świata projektantów i dizajnerów, to waszej uwadze napewno nie uszły piękne dodatki do wnętrz. Do jednej z takich kategorii możemy śmiało zaliczyć kwiaty i rośliny, które dodają naszemu otoczeniu wiele uroku.
Jeżeli pragniecie zyskać coś naprawdę modnego, to wśród Waszych liściastych towarzyszy powinna zdecydowanie znaleźć sie Pilea. Ten kwiatek potocznie zwany też Pieniążkiem chińskim, wywołuje dziś nie mały szał wśród wszystkich amatorów nowoczesnego dizajnu. Jego hodowcy wręcz zachęcają, by dzielić się zdjęciami aranżacji z roślinką w mediach społecznościowych, a hashtag #pilea opanował już cały instargam. Naturalnie wraz ze wzrostem popularności spada jego dostępność. Zdobycie dużej Pilei nie było łatwe! Szukajcie więc w dobrych kwiaciarniach lub zainwestujcie w cierpliwą hodowlę małej sadzonki z Allegro. 
najmodniejsza roślina tego sezonu must-have
Druga najbardziej pożądana w świecie mody roślinka, to znana wszystkim pracownikom biur - Monsera. Zarówno w wersji mniejszej jak i bardziej wyrośniętej, jej liście stanowią piękne urozmaicenie naszej nowoczesnej przestrzeni. Monstera swoje 5 minut wykorzystuje bardzo dobrze - z jej charakterystycznym wizerunkiem powstają już obrazy, plakaty, poduszki i pościele. Kiedyś ogólnie dostępna w każdej Castoramie - teraz na wagę złota! Ja nadal poluję, by ją zdobyć!
Mój trzeci typ roślinek must-have, to uwielbiane przez blogerki Sukulenty. W zamian za odrobinę uwagi i słoneczne miejsce na parapecie, odwzięczają się nam aż nadto przy robieniu domowych zdjęć. One po prostu zawsze wyglądają efektownie! W imię hasła "Plants are friends", ostatnio pokusiłam się o powiększenie mojej sukulentowej rodziny i zaadoptowałam kolejne dwie mikro roślinki :) Jakie inne kwiaty kojarzą Wam się z nowoczesnym dizajnem i modą? Co powiecie na palmy i kaktusy w nadchodzącej przyszłości?
Czas na wyjaśnienie trzeciej tajemniczej nazwy znajdującej się w tytule tego posta. Kopiszka, a dokładniej "Kopi" by Natalia Kopiszka to marka stworzona przez polską projektantkę miłującą się w nowoczesnym dizajnie. I tak, nie odchodząc daleko od tematu, chciałabym pokazać Wam przepiękne kolczyki jej autorstwa. Więcej biżuteri, która pasować będzie nie jednej wymagającej koneserce pięknych wzorów i kształtów, znajdziecie na stronie kopi.shopshood.com.
moda, kolczyki, trendy
jestem kociarą
Na koniec pozdrawia Was Wafel i życzy udanej niedzieli :)

xoxo
A

Photos self-made

1 komentarz

  1. Ja już mam cały parapet zielony... Niestety nie wszystkie sukulenty dobrze się u mnie trzymają, a sadzonki, które "wyprodukowałam" z liści rosną tak wolno, że teraz posiałam rukolę i kupiłam krzewinkę, żeby móc patrzeć, jak coś rośnie szybciej niż milimetr na miesiąc :D

    OdpowiedzUsuń