Świąteczny must have

Bez czego nie wyobrażacie sobie Świąt? Myślę, że wszyscy mamy swoje małe Bożonarodzeniowe must have :) Rzeczy, które kojarzą nam się z domem i wyczekiwaną kolacją, przywołują miłe wspomnienia z dzieciństwa - bez nich te Święta po prostu nie mogą się odbyć! 

Muzyka
Dla mnie Święta wręcz nie mogą istnieć bez albumu "White Christmas" Binga Crosby'ego, puszczanego z trzeszczącej czarnej płyty :) Do zacnego grona Wigilijnych śpiewaków, na przestrzeni czasu dołączyli też Rod Stewart oraz Michael Buble. Muzyka do kolacji powinna nie tylko wprawiać nas w dobry nastrój ale i relaksować. Po wielu dniach kuchennej krzątaniny i świątecznego szału nareszcie należy nam się odpoczynek :) i przyjemne trawienie.
Ubieranie żywej choinki
Zapach świątecznego drzewka rozchodzący się dookoła to rzecz jedyna w swoim rodzaju, dlatego od zawsze w moim domu gości żywa choinka. Choć preferuję tradycyjne dekoracje (od bombek poczynając, przez ciasteczka, cukierki, czekoladki, orzechy i jabłka, na ogromnej ilości anielskich włosów kończąc) to bardzo podobają mi się alternatywne pomysły na choinkę. Może kiedyś się skuszę :)
Pakowanie prezentów
Choć nie zawsze mamy możliwość obdarować bliskich prezentami, jakimi byśmy chcieli, warto wykazać się chociaż wyobraźnią. Przy braku funduszy świetnie sprawdzą się własnoręcznie wykonane upominki lub po prostu słodycze. Jeśli postaramy się dodatkowo o pomysłowe zapakowanie ich, na pewno sprawią wszystkim ogromną radość. W końcu któż nie chciał by znaleźć czegoś dla siebie pod choinką :)
Dekoracje do domu
Aby jeszcze bardziej poczuć świąteczną atmosferę zadbajmy także o nasz dom. W sklepach znajdziecie przepiękne dekoracje, dzięki którym wyjątkowa atmosfera będzie utrzymywać się znacznie dłużej niż przez 3 świąteczne dni. Skoro grudniowa pogoda nie chce z nami współpracować i ze śniegu raczej nici (dziś +10 we Wro), oszronione szyszki czy białe gwiazdki na półkach zdecydowanie pomogą w tworzeniu niezwykłego klimatu.
Świąteczne ludziki - Duka / Wieniec - Home&You / Szyszki - Duka / Foremki - Duka
 Światełka IKEA / Lampa IKEA

Pamiętajcie o świątecznych pierniczkach! :)

xoxo
A

Brak komentarzy