Zostań w domu - warto!

How to survive?

Ten post nie jest o nowej stylizacji, choć znalazł się w tej kategorii przez zdjęcia. O stylizacji można bowiem krotko: zielony dres od Femi Stories, buty Converse we współpracy z Chiarą Ferragni. Ten pierwszy to raczej domator, te drugie towarzyszą mi tylko w krótkich wyjściach do najbliższego sklepu. O profitach z posiadania dresu przeczytacie w innym poście tutaj, a tymczasem skupmy się na tym, co w tym dresie możecie w domu robić.
Oprócz nadrabiania zaległości w filmach i serialach, i czytania podskakujących na półkach z radości książek, istnieje jakieś milion innych pomysłów na spędzenie czasu kwarantanny. W zależności od tego gdzie i w jakiej konfiguracji mieszkacie, oraz jak wygląda Wasza praca, wariacje mogą być różne. Mam nadzieję, że Wy i Wasi bliscy macie się dobrze, a ten post przyniesie odrobinę rozluźnienia ;)

Kuchenne rewolucje - niezależnie od tego czy znajdujecie się w gronie fanów Magdy G. czy nie, kuchnia stoi przed Wami otworem. Na początek warto zacząć od dwuskładnikowych dań. Kanapki z Nutellą i jajecznica na maśle może okazać się całkiem ciekawym doznaniem smakowym po latach ;) Spróbujcie odwiedzić kilka kulinarnych blogów lub odkryć na nowo niektóre babcine przepisy. A jak do tego jeszcze będzie zjadliwe, to satysfakcja murowana! Morale rosną i poprawia się samopoczucie!

Bądź jak Anna Chodakowska-Lewandowska - jak już do kuchni poczujemy całkiem mocny pociąg, to warto pamiętać o stacji "wakacyjna sylwetka". Kiedy trafi nam się lepszy czas na regularne pompki i brzuszki bez stania w kolejce na siłkę, jak nie teraz? Ceniącym sobie odrobinę ironii i stalowe pośladki polecam treningi z Mel B ;) Myśl o tym, że to tylko 10 min jakoś gładko przychodzi naszej psychice, za to wycisk jest konkretny! (a multisporta można zawiesić)

Porządki w garderobie - ogarnięcie swoich rzeczy, przegląd i czystki czasem pozwalają dokopać się do ubrań, o których już dawno zapomniałyśmy. Miło je znów zobaczyć :) A puste miejsce łatwo można zapełnić. Online shopping to najlepsza odpowiedź na zamknięte galerie handlowe. 

Domowe SPA jak u Gołębia -  nic nie wpływa na nas tak dobrze odrobina czasu dla siebie. Peeling, maseczka, długa kąpiel, manicure. Siedząc w domu na to wszystko po prostu znajdziemy czas :) Nawet jeśli porzuciłyście już codzienny makijaż i naprawdę z nikim się nie widujecie, cykliczne rytuały pielęgnacyjne przeciwdziałają popadaniu w codzienną bylejakość. Warto spróbować!

Zdobywanie nowych skilli - choć wiele z Was pewnie na to nie wpadło, z tej przedłużonej do paru miesięcy kwarantanny możemy wyjść z kwalifikacjami przewyższającymi zajmowane przez nas stanowisko. Większość kursów, które planowałyśmy zrobić i tak odbywa się przecież online. Czas przymusowo spędzany w domu, to czas idealny żeby poświęcić się nauce. Wasze CV zdobędzie nowe pozycje i Wy już wiecie co należy wtedy z nim zrobić ;)

To oczywiście nie wszystkie propozycje, ale ponieważ nikt nie przeczyta tak długiego posta, resztę wymienię po przecinku. Nie wierzę, że siedząc w domu w obecnych czasach można się nudzić. I mimo pięknej pogody na zewnątrz, proszę nie wychodźcie. W ten sposób dbamy o siebie nawzajem! 

Posprzątaj w mieszkaniu, Zajmij się swoimi roślinami, Masz maszynę do szycia? Uszyj maseczki dla  najbliższych, Zadzwoń do babci, Zacznij uprawiać jogę, Zaplanuj przyszłe remonty i przemeblowania, Naucz się języka obcego, Przeanalizuj swój styl i wymyśl nowe outfity, Posłuchaj nieznanej muzyki, Masz aparat? Zajmij się fotografią, Zaplanuj oszczędzanie, Wystaw nieużywane ubrania na Vinted, Uporządkuj kosmetyki, Wyszoruj w końcu piekarnik, Zmień dietę na zdrowszą i zaplanuj posiłki, Pobaw się z kotem (albo z dziećmi ;P), Zacznij pisać bloga, Uporządkuj dokumenty (Ha! Na to nikt nie wpadnie), Dorzuć się do jakiejś zrzutki, Zadbaj o balkon/ogród/taras (prawdopodobnie tam spędzisz wakacje), Zagraj w Simsy, Przeczytaj mojego bloga, Naucz psa nowych sztuczek, Zrób rzeczy, które zawsze odkładasz na potem.
Jak widać ja w domu uczę się robić domowe zdjęcia, także ekhm... śpiewać każdy może :P

Dres / Tracksuit - Femi Stories
Shoes / Buty - Chiara Ferragni x Converse
Kot / Cat - My private cat Wafel

xoxo
A

Brak komentarzy