Czy pierwszy raz zawsze boli? - See Bloggers 2018

Jeśli zastanowić się głębiej nad tytułem tego posta, to wszystko zależy od pozycji w jakiej się znajdujemy ;) Miniony weekend po raz pierwszy miałam okazję spędzić na konferencji See Bloggers w Łodzi, która jest największą w Polsce imprezą skupiającą twórców internetowych (od blogerów, vlogerów, youtuberów, influencerów, instagramowiczów, internetowych poetów, aż po gwiazdy social media znane z tego, że są znane).
Dla nowicjusza przedarcie się przez strefę wystawców, to istna podróż przez dżunglę promocji, konkursów, gratisów i ciągłych uśmiechów w tłumie 2000 osób. Trzy okrążenia i po OSie lądujecie w końcu na wybranych przez siebie warsztatach już w nieco skromniejszym gronie. Ponieważ blog ten skupia w sobie tematykę mody, małych przyjemności i odrobinę mojego zamiłowania do fotografii, to rześko pomaszerowałam na warsztaty z modelingu organizowane przez markę Bonprix, fotograficzny panel o robieniu zdjęć Flat Lay z Jakubem Kaźmierczykiem i prelekcję z tematyki SEO, którą poprowadził Grzegorz Strzelec. Uff. Dużo? Nie dużo? Dorzućmy do tego więc wywiad z fantastyczną Kasią Nosowską, porywającą serca prelekcję Jurka Owsiaka, uśmiech od Macieja Orłosia, bujanie się na leżaku, na którym przed chwilą siedział Michał Żebrowski, fotkę chłopaków z G.F. Darwin (Hej chłopaki!) i mega tłusty koncert z przytupem na uwieńczenie pierwszego wieczoru (Nosowska again! ). Oto mój koktajl See Bloggers od którego albo rozboli Was brzuch albo głowa albo generalnie posmakuje i pomyślicie o kolejnej sytej porcji.

Czy zatem bolało i jak się zabezpieczyć?

Trochę bolało, trochę się cieszę ale je ne regrette rien ;) Stali bywalcy z pewnością odnajdują się lepiej w intensywnym gradzie spadających na nich z każdej strony reklam. Dla mnie zabrakło merytorycznych zajęć i zainteresowania jednostką jako twórcą konkretnej, internetowej przestrzeni. Niewątpliwie była to jednak wspaniała przygoda :) A jako środek prewencyjny warto zastosować refleksję nad tym, jak zagospodarować nasz mały, sieciowy ogródek. Wszystko co w nim posadzimy kiedyś z pewnością zakiełkuje, pryskane bezglutenowymi batonami, eco-nie-eco kosmetykami i kolorową reklamą modnych szczoteczek do zębów albo podlewane zaangażowaniem i wiedzą z danej dziedziny. Z całego wora gratisów możecie wybrać wszystko, co pasuje do Waszego planu :) A na koniec zapraszam Was do obejrzenia kilku migawek z See Bloggers 2018.

 
Strefa mody Bonprix


Warsztaty fotograficzne z marką Olympus i Jakubem Kaźmierczykiem

Maciej Orłoś ;) i...

...królowa nocy Katarzyna Nosowska! Hey Girl!
No cześć! (G.F. Darwin)
A na koniec siema z Jurkiem Owsiakiem i Ewą :)


xoxo
A

4 komentarze

 1. Piękne zdjęcia zrobiłaś. Część stoisk wygląda dużo, dużo lepiej niż w rzeczywistości wyglądały ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam na żadnym z tego typu spotkań, czasem mam wrażenie, że to imprezy zamknięte - i nigdy nie uda mi się na taką dostać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety w tym roku nie mogłam się pojawić. Super recenzja

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili, \
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń