Try to live a happy life - Nowe wyzwania

Wakacje to dobry czas nie tylko na wypoczynek ale i na podejmowanie nowych wyzwań. Choć przyjęło się, że najlepszym momentem na życiowe zmiany jest początek nowego roku, to większość z nas wie, że to się po prostu nie sprawdza.
Szare, zimne i ponure styczniowe dni nie nastrajają nas zbyt optymistycznie. Po pewnym czasie 80% noworocznych postanowień ląduje razem z nami pod ciepłym kocem przed telewizorem. Dlatego proponuję Wam małą zmianę - zamiast leniuchować latem, spróbujcie zrobić dla siebie coś nowego. Zarówno pogoda, natura jak i nastawienie otoczenia jest w tym czasie po Waszej stronie!

Moim wyzwaniem tego lata stała się nauka języka francuskiego. To trochę konieczność ale taka, z której akurat jestem zadowolona (o tym niebawem na blogu). Po angielskim i włoskim jest to kolejny język, którego się uczę i z jednej strony mogę zapewnić Was, że do łatwych on nie należy (jak to w ogóle się czyta?!). Z drugiej natomiast gorąco zachęcam do podejmowania wszelkich prób przyswojenia egzotycznego słownictwa. Jeśli lubicie podróżować z pewnością wiecie, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż zamówienie obiadu w lokalnym języku ;) 

***

Holidays are a good time, not only to relax but also to take on new challenges. They say that the best moment for the life changing is the beginning of a new year but most of us know that it just doesn't work. Dark, cold and dreary January days don't make us feel really optimistic. After some time, 80% of New Year's resolutions end up together with us under a warm blanket in front of the TV.  Therefore, I propose you a small change - instead of lazing in the summer try to do something new for yourself. In this time the weather, nature and your environment is on your side!

On my "must do" list is learning French. What is on your list? :)
Nieistotne czy na Waszej wakacyjnej liście "must do" umieścicie naukę nowego języka, grę na instrumencie, sportowe mistrzostwo czy napisanie książki kulinarnej. Ważne, by było to coś kreatywnego i dającego satysfakcję. Jeśli poczujecie, że Wasze życie jest dzięki temu bogatsze - robicie to dobrze! 

P.S. i noście Happy Socksy na poprawę humoru! :)

xoxo
A

8 komentarzy

 1. języki są w dzisiejszych czasach dużo ważniejsze niż matura, studia... więc te wakacyjne wyzwanie, które jest przymusem na pewno kiedyś w Twoim życiu mocno zaowocuje i tego z całego serducha Ci życzę!
  super zdjęcia, a kolorowe skarpetki - mega :) z przyjemnością zaczynam obserwować i zapraszam do mnie, może Ci się spodoba równie bardzo :
  www.xavilove.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! Dzięki za przemiły komentarz :) Odwiedzam i dodaje do obserwowanych :) Niebawem szykuje mi się mała przeprowadzka więc francuski na pewno się przyda ;)

   Usuń
 2. Powodzenia! Bardzo dobre podejście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super nice pictures with lots of detail love!!

  XX from Germany
  Jecky
  Want Get Repeat

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zdjęcia, fajny blog
  powodzenia w nauce~!

  OdpowiedzUsuń