Spódnica na wyjątkową okazję

Jeśli myślimy o stroju na wyjątkową okazję, nie ma trafniejszego pomysłu niż odwołanie się do ikonicznych kreacji. Nikt nigdy nie wyglądał bardziej uroczyście, dostojnie i elegancko niż najpiękniejsza na świece Grace Kelly. Filmy z jej udziałem, kręcone w latach pięćdziesiątych pełne są pięknych strojów, a w całej historii mody nie było chyba bardziej dziewczęcych kreacji niż rozkloszowane spódnice szyte z koła.
Zatem, jeśli czeka nas wyjątkowa uroczystość (rozdanie dyplomów, wesele przyjaciółki, świętowanie z rodziną) lub po prostu chcemy poczuć się szykownie, stylowo a przy tym dziewczęco, warto postawić na taki właśnie krój. 

Przez dość długi okres czasu zdobycie podobnej spódnicy graniczyło niemal z cudem lub wiązało się z wizytą u dobrej krawcowej (które, jak na złość ukrywają się gdzieś przed światem). Świat mody tak bardzo spopularyzował mini spódniczki (tu Chanel przewraca oczami w grobie), że nieomal zapomniano, gdzie wraz z jej długością kończy się pojęcie elegancji... Całe szczęście ostatnie lata przyniosły wysyp mody w stylu lat pięćdziesiątych, dzięki czemu możemy się nią cieszyć do woli! Czujmy się uratowane :)
Wyjątkowa kreacja wymaga także wyjątkowej kolorystyki. O ile w kwestii wesel możemy pozwolić sobie na radosne, jasne lub żywe barwy o tyle, jeśli chodzi o okazje bardziej poważne, najlepiej jeśli postawimy na czerń, biel, granat lub ecru. Takie połączenie nigdy nie wyjdzie z mody, a zestawione wraz z rozkloszowaną spódnicą lub sukienką stworzy iście królewski duet :)

Granatowa spódnica - Mosquito (dostępna tutaj)
Marynarka - Zara
Top z koronką - Mango
Buty - Aldo

xoxo
A

Photos by Anynous :)

1 komentarz